Bezpieczeństwo domu podczas nieobecności

Jeżeli wyjeżdżamy ze swojego domu na jakiś czas to warto jest zatroszczyć się o jego bezpieczeństwo. Może on się stać obiektem włamania lub po prostu ucierpieć z powodu niewłaściwego zabezpieczenia go przez rodzinę. W tej pierwszej sytuacji konieczne będzie zastosowanie jakichś systemów antywłamaniowych, aby nie mógł on bezkarnie wejść do środka. Na dodatek ważne będzie, abyśmy zabezpieczyli cenne dla nas rzeczy. W piwnicach ludzie przeważnie trzymają rowery, motocykle itd. Są to rzeczy o dużej wartości i z całą pewnością nie będziemy chcieli, aby ktoś je zabrał. Dlatego warto jest pomyśleć o jakimś szczególnym zabezpieczeniu, które nie pozwoli na tak łatwe wtargnięcie do środka. Garaż jest jednym z najgorzej zabezpieczonych miejsc w domu i musimy jakoś wpłynąć na jego bezpieczeństwo.

Łańcuch

Do tego celu warto wykorzystać łańcuch gospodarczy D1. Możemy podzielić go na kilka odcinków i po prostu zabezpieczyć za jego pomocą rower. Jeżeli zamiast standardowej linki zabezpieczającej użyjemy stalowego łańcuch to z pewnością jego kradzież nie będzie możliwa za pomocą standardowego sekatora. Podobnie robimy z motocyklem, który też damy radę przytwierdzić do podłogi przy użyciu łańcucha. Od tej pory nie musimy się obawiać, że ktoś będzie w stanie ukraść nasze cenne rzeczy. Dla bezpieczeństwa możemy zabezpieczyć też drzwi od garażu – aby mieć 100 procentowe przekonanie, że będziemy bezpieczni. Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu samego domu – drzwi i okna powinny być przeciwwłamaniowe – w ten sposób wtargnięcie do środka będzie niemal niemożliwe.

Łańcuch jest dobrym zabezpieczeniem przed kradzieżą (sxc.hu)

Łańcuch jest dobrym zabezpieczeniem przed kradzieżą (sxc.hu)

Bezpieczeństwo

Pamiętajmy też o tym, żeby zabezpieczyć dom od strony technicznej. Jeżeli nie będzie nas przed dłuższy czas to warto sprzęt elektroniczny odłączyć od siebie. Jeżeli mamy butlę gazową to dobrze jest ją zdemontować – tak, aby przypadkowo nie doszło do wybuchu. Tak samo postępujemy w wodą. Musimy się upewnić, że nie dojdzie do wycieku i nie zaleje ona całego domu. W tym celu najlepiej jest zakręcić zawór główny, który całkowicie odetnie dopływ wody do domu. Ponadto będziemy mogli użyć innych sposobów na zabezpieczenie własnego domu – alarmy, monitoring oraz inne. Są one bardzo skuteczne i dają dużą szansę na to, że nasza posiadłość nie zostanie obrabowana przez włamywaczy.

Komentarze do Bezpieczeństwo domu podczas nieobecności

  1. onuc napisał(a):

    Radzę się zabezpieczać, bo naprawdę w prosty sposób można stracić swój dobytek…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*