Aranżacja małego wnętrza

Masz małe mieszkanie i zastanawiasz się, co zrobić, by optycznie zwiększyć jego wielkość bez stwarzania wrażenia ogólnego bałaganu? Chcesz je urządzić funkcjonalnie, a jednocześnie z gustem i pomysłem? Dajemy proste rady, jak to zrobić w prosty i ciekawy sposób.

Więcej miejsca

Niestety już na samym początku aranżacji niewielkiego wnętrza musimy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na pewne kompromisy. Przede wszystkim postaraj się optymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy, jednocześnie nie stwarzając wrażenia przeładowania wnętrza. By to zrobić, przede wszystkim dobieraj stonowane barwy, jasne odcienie szarości, beży i bieli, które pomogą optycznie zwiększyć metraż pomieszczeń. W tym celu możesz również dobrze oświetlić pomieszczenie, wstawić przeszklone drzwi wewnętrzne, natomiast na ścianach założyć lustra i przyczepić fototapety.

Porządkowanie  

Gdy uda się nam optycznie powiększyć metraż naszego mieszkania, powinniśmy fizycznie stworzyć w nim więcej przestrzeni. Aby to zrobić, powinniśmy zadbać o odpowiednią segregację i uporządkowanie wszystkich przedmiotów. Zainwestujmy w funkcjonalne pojemniki i pudełka różnych wielkości. Przydatne mogą się okazać schowki w kanapie czy wersalce oraz w pufach. Dla stworzenia wrażenia ładu przestrzennego, warto ustawić meble podobnej wielkości obok siebie oraz powiesić obrazy i zdjęcia w jednej linii. Stosując te wszystkie triki z pewnością będzie nam łatwiej wszystko znaleźć, a przede wszystkim nasze małe mieszkanie stanie się bardziej przestrzenne.

Wpis powstał we współpracy z

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*