W ostatnich latach wiele mówi się o zdrowym odżywianiu. Powstaje wiele diet, które mają zapewniać dla nas najlepsze składniki odżywcze. To wszystko powoduje, że ludzie zyskują coraz większą świadomość na temat tego co można, a czego nie można spożywać. Dzięki temu eliminuje się wiele niezdrowych produktów spożywczych, które bardzo negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Przede wszystkim powodują, ze dochodzi do chorób układu krążenia oraz powstawania miażdżycy. Wiele osób ma problemy z nadwagą co też jest spowodowane tym, że nieprawidłowo się odżywiamy. Z tego powodu warto jest podjąć działania, które mają na celu wyeliminowanie takich problemów i pomogą nam poprawić stan swojego zdrowia.

W zdrowym ciele,zdrowy duch! /sxc.hu

W zdrowym ciele,zdrowy duch! /sxc.hu

Wegetarianizm

Najbardziej popularna jest dieta wegetariańska. Ludzie uważają, że jest lekiem na wszystkie problemy jakie mogą wystąpić w naszym organizmie. Prawda jest taka, że wiele osób nieprawidłowo dobiera posiłki i przez to naraża się na efekty odwrotne do zamierzonego. Często ich dieta jest zbyt uboga i nie dostarcza odpowiednich składników. Wtedy pojawiają się różnego rodzaju problemy, które później mogą rzutować na przyszłe życie. Przede wszystkim dzieje się tak, bo z diety wykluczone zostało mięso – zarówno to zwierzęce, jak i pochodzące od ryb. Jest to bardzo bogate źródło białka, które dobrze się przyswaja. Jest to podstawowy budulec naszego ciała i zawsze musi być dostarczany w odpowiedniej ilości. Warto jest się zastanowić czy nie będziemy zawsze spożywać mięsa czy tylko na czas trwania diety. Jeżeli na stałe to dobrym pomysłem jest wprowadzenie do jadłospisu chociażby ryb. Mają one wiele korzystnych składników mineralnych, których nie uświadczy się w żadnym innym produkcie.

Sushi – hosomaki, futomaki, uramaki…

W ostatnich latach bardzo popularne stało się sushi Katowice. Są to potrawy, które należą do tradycyjnej kuchni Japońskiej i zdobyły uznanie na całym świcie. Jest to potrawa, która przygotowywana jest z surowych lub lekko wędzonych ryb. Zazwyczaj podawane są z tradycyjnymi dodatkami – sosem sojowym, wasabi, awokado, ogórkiem. Wszystko to sprawia, że posiłki zyskują wyjątkowego charakteru, który nie zdarza się w żadnej innej kuchni. Wiele osób nie jest przekonanych do tego, aby spożywać surową rybę. Uważają, że może ona zaszkodzić i spowodować, że wylądujemy w szpitalu. Prawda jest jednak taka, że miliony osób na świecie są entuzjastami tej potrawy. Od wielu lat nic złego im nie dolega, a nawet zauważyć można, że ich zdrowie jest lepsze niż wcześniej. Wystarczy też spojrzeć na Japończyków, którzy cechują się najdłuższą średnią życia na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*